Patelnia

Patelnia

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
Autyzm – to obecnie powszechny problem. Duża liczba dzieci ma problemy związane z należytym rozwojem. Przyczyn może być mnóstwo. Znawcy tematu nie umieją wskazać jednoznacznie.  Jedno jest oczywiste: takie dzieci muszą mieć terapię. Wielkie znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?
Metoda Krakowska – zalety
Opiekunowie, jeśli słyszą o trudnościach rozwojowych swojej pociechy są zdruzgotani. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Kiedy minie początkowy szok opiekunowie zapoczątkowują poszukiwania optymalnej terapii. Zaangażowanie rodziców jest na wagę złota i wprost proporcjonalnie przekłada się na zdrowie dziecka. Rozglądając się opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość niedawno stworzona terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tej podstawie stworzyła założenia terapii która pomaga dzieci zaburzone. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Sporo rodziców z zadowoleniem ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na pobudzaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to się dzieje automatycznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Ogromne znaczenie posiada umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od razu uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – nawet dzieci w wieku 2 lat potrafią nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci lepiej akceptują otaczający je świat, jeśli potrafią czytać.
Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań na płycie. Ten rozdział jest bardzo trudny, ponieważ dziecko buntuje się.
Następna faza to używanie przeróżnych pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku ważne umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, wyszukiwanie różnic, logikę, nazywanie emocji a także mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wymienione powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, klocki, puzzle i inne.
Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją precyzyjnie, żeby pomóc swojemu maluchowi.